18 stycznia, kiedy zostaną otwarte na dziewięć dni drzwi targi boot Düsseldorf 2025. Światowi producenci jachtów i sprzętów do uprawniania sportów motorowodnych zaprezentują imponujące premiery. W sumie siedem z 16 sal wystawowych jest poświęconych silnikom, motorom i łodziom wszystkich typów i rozmiarów.
Wykaz wszystkich wystawców motorówek zlokalizowanych w halach 1, 3, 4, 5, 6, 7a i 9 znajduje się w bazie danych boot 2025: https://www.boot.com/en/Exhibitors_Products/All_Exhibitors_Products Światowe nowości oraz premiery rynkowe zostaną zaprezentowane w kategoriach daycruiserów, RIB-ów, łodzi z napędem alternatywnym, a także super łodzi i luksusowych jachtów.
DAYCRUISERY
Bayliner C21
Bayliner Boats wciąż milczy na temat szczegółów technicznych i wizualnych pierwszego na świecie Baylinera C21, który zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie w styczniu 2025 r. podczas targów i Boot Düsseldorf. Potwierdzono natomiast, że ten model będzie następcą Baylinera VR5 Cuddy. Dzięki temu posunięciu europejsko-amerykański producent łodzi kontynuuje unowocześnianie swojej oferty. Skrót „Cuddy” oznacza wersję kabinową małej, kompaktowej łodzi sportowej. Bayliner C21 będzie również wyposażony w przytulną kabinę do spania na pokładzie podczas weekendowych wycieczek. W zeszłym sezonie Bayliner zastąpił „bliskiego krewnego” tegorocznej premiery – VR5 Bowride – Baylinerem V20 – nowatorską łodzią o eleganckiej sylwetce, która dotarła do finału międzynarodowych nagród motorówek. Dlatego oczekuje się podobnego wyglądu i porównywalnych danych osiągów do Baylinera V20 z premiery w 2024 r.
Bayliner, Hall 3/B68
Chris Craft Sportster 25
Chris Craft Sportster 25 nie tylko na pierwszy rzut oka emanuje klasycznym stylem Miami-Vice, ale również ta dzienna łódź ma także wszystkie elementy potrzebne do stylowego rejsu rekreacyjnego. Kokpit utrzymany w typowym stylu Chris-Craft mieni się akcentami z drewna tekowego i kierownicą ze stali nierdzewnej obszytą skórą. Wrażenia na pokładzie poprawia System hi-fi z sześcioma głośnikami JL i subwooferem – wszystkie głośniki luksusowo wykończone z niestandardowymi maskownicami ze stali nierdzewnej Chris Craft. Ta pływająca, luksusowa dyskoteka oferuje jeszcze większą wygodę: opuszczany stopień do pływania umożliwia połączenie z wodą jak w basenie. Podwójne siedzenia sternika można odwracać, aby powiększyć przestrzeń wypoczynkową na kotwicy. Łódź o długości 7,60 m napędzana jest napędem rufowym o mocy 400 KM. Dotykowy ekran firmy Garmin wyposażony jest w ekskluzywne oprogramowanie Chris-Craft, co zapewnia wyjątkowo intuicyjną i łatwą obsługę. Sportster 25 to Bowrider dla fanów – został zaprojektowany aż do klaksonu ze stali nierdzewnej.
Chris Craft, Hall 5/A21
De Antonio D29
Hiszpańska stocznia De Antonio zadziwia koncepcją tak prostą, jak i wydajną: silniki zaburtowe chowają się w zamkniętym schowku pod tylną osłoną przeciwsłoneczną. Dzięki temu podróżowanie jest równie ciche i bezpieczne, jak na pokładzie łodzi stacjonarnych, a jednocześnie zapewnia łatwiejszy dostęp do silników zaburtowych. Ponadto silniki nie zakłócają estetyki kadłuba. Dzięki temu eleganckiemu rozwiązaniu na rufie nawet najmniejszy model tej stoczni można w przyszłości od razu zidentyfikować jako De Antonio. Mierząca osiem metrów łódź spacerowa De Antonio 29 ma specjalnie zaprojektowany podwodny kadłub, który pozwala jej uzyskać maksimum z silnika o mocy od 300 do 400 KM. Przestronny układ tarasu przeznaczony jest zarówno do opalania, jak i wspólnego spożywania posiłków. Tylny taras plażowy znajduje się naprzeciwko siedzenia ze stołem na dziobie. W zadaszonej części kokpitu zamontowano dwa rzędy siedzeń i jeden stolik. Pod pokładem przewidziano miejsce na podwójną kabinę dziobową z umywalką i toaletą. Jasne, pastelowe odcienie wysyłają trafny komunikat: D29 jest równie świeży, co zwinny.
De Antonio, Hall 5/B20
Hwila 25
W Szwecji, kraju designu, ludzie wiedzą, jak nowoczesna technologia i klasyczne linie idą w parze. Hwila 25 Tender wygląda, jakby pochodził z jachtu regatowego z początku XX wieku, ale technicznie jest na najwyższym poziomie. Łódź nie tylko została zaprojektowana w Szwecji, ale także zbudowana. Jest dostępna z silnikiem elektrycznym lub silnikiem spalinowym. Wersja e napędzana jest silnikiem zaburtowym Mercury-Avator zasilanym przez Mercury Powercenter. Maksymalnie cztery akumulatory przechowują po 5,4 kWh każdy. W wersji z silnikiem IC planowany jest silnik zaburtowy Mercury o mocy 20 KM. Dzięki temu Hwila 25 może pływać z maksymalną prędkością 14,9 węzła. Jej silnik zaburtowy jest ukryty pod tylną osłoną, co znacznie zmniejsza hałas silnika. Oba napędy są sterowane za pomocą 9-calowego wyświetlacza Simrad w kokpicie. Hwila 25 może pochwalić się standardowo hydraulicznym układem kierowniczym oraz uchwytami na kieliszki do wina. W końcu ta łódź jest naprawdę stworzona dla „koneserów”.
Hwila Hall 4/D02
Interboat Intender 850
Tendery to tradycyjne łodzie używane na holenderskich kanałach. Są to dzienne łodzie otwarte, proste, przeznaczone na spontaniczne wycieczki. Interboat Intender 850 wydobywa z tej koncepcji optymalną wygodę. Stanowisko sternika zajmuje minimalną przestrzeń, umożliwiając maksymalną rozbudowę dziobowych i rufowych stref wypoczynkowych. Wyposażenie obejmuje lodówkę sprężarkową, spiżarnię i toaletę, a także rufowe bimini i okap dziobowy. Dzięki osłoną na bocznych panelach i elementem łączącym między rufowym bimini a osłoną przeciwbryzgową łódź jest przygotowana na złą pogodę. Jest dostępna z silnikami o mocy od 42 KM do 250 KM i osiąga maksymalną prędkość 27 węzłów. Interboat oferuje również silnik elektryczny o mocy 7,2 kW. Podobnie jak wszystkie modele Interboat, Intender 850 jest budowany ręcznie w stoczni w Zwartsluis i objęty 10-letnią gwarancją. Począwszy od części Intender 850 Interboat z koncepcją kadłuba z desek dla większych modeli; ale przytulna lina jako listwa przypodłogowa pozostaje – wprowadzając Cię w odpowiedni nastrój na „czułe rejsy”.
Interboat, Hall 4/B34
Jeanneau Cap Camarat 10.5 WA
Prezentując Jeanneau Cap Camarat 10.5 WA, francuska stocznia wybrała nowy kierunek w projektowaniu łodzi. Ten elegancki jacht typu daycruiser wyraźnie odróżnia się od kompaktowych łodzi sportowych o francuskim stylu, wprowadzonych na rynek w długiej historii CC. Dzięki swojej konstrukcji T-top Cap Camarat 10.5 WA przypomina raczej amerykańskie wzorce. Dotyczy to również niezwykle mocnego napędu zaburtowego. Udoskonaleniem udanej koncepcji łodzi otwartej o długości 10 m, która zawita do Düsseldorfu, będzie wersja z integralną szybą przednią. Debiutująca na tragach jednostka ma niezmienioną nazwę modelu, z wyjątkiem dodatku „nowa wersja” – ale dla każdego, kto wejdzie na pokład tej łodzi spacerowej, zmiana jest oszałamiająca. Na morzu zarówno kapitan, jak i załoga są osłonięci przed żywiołami za elegancką, wysoką, zawijaną szybą przednią. Nawet kierujący łodzią mogą cieszyć się pełną ochroną przed żywiołami i delektować się widokiem z góry. Jeanneau określa tą aktualizację jako „strategiczny rozwoj”. Dotyczy on również większej siostry Jeanneau Cap Camarat 12.5 WA. Tę wersję można rozpoznać po specjalnej konstrukcji z czarnymi wspornikami w kształcie litery T i czarnymi poręczami.
Jeanneau Motoryachts, Hall 1/B53
Sea Ray SDX 270
Surf Amerykańska marka Sea Ray wzmacnia swoje zaangażowanie w Europie świętując wprowadzenie na rynek swojej łodzi wakeboardowej Sea Ray SDX 270 Surf. Jej pierwsza łódź do surfingu zbudowana w Europie jest w całości zorientowana na sporty wodne. System NextWave firmy Sea Ray i zakrzywiona pawęż generują powtarzalne, nadające się do jazdy fale do surfowania po wakesurfingu. Krzywą fal można kontrolować za pomocą Active Trim i trzech zbiorników balastowych. Opracowany specjalnie dla Sea Ray przez Mercury interfejs Smart-Tow jest wstępnie skonfigurowany do surfowania, wakeboardingu i jazdy na nartach wodnych. Pozwala to na generowanie fal dostosowanych do poziomu umiejętności danej osoby. Oparcia leżaków rufowych można regulować, aby zapewnić doskonały widok na osoby „płynące na falach”. Ale day cruiser o długości 8,30 m z silnikiem Mercury o mocy 350 KM to również doskonała opcja dla użytkowników nie tylko zaintersowanych spotami wodnymi. Platforma kąpielowa z ręcznie zanurzanym stopniem i ster strumieniowy dziobowy zapewniają wygodę i bezpieczeństwo. Toaleta może być zamówiona opcjonalnie. Sea Ray SDX 270 Surf zapewnia idealne warunki na aktywny dzień na wodzie.
Sea Ray, Hall 3/A69
Virtue V10
Cabin Uwaga, spoiler – chodzi o prędkość: Virtue V10 to bezkompromisowa motorówka. Prawdziwa sportowa łódź o wysokich osiągach. Ma wygodne siedzenia i przednią szybę, ale nie uznaje żadnych kompromisów – ani w przypadku łodzi rodzinnej, ani weekendowej. Wprowadzając do Düsseldorfu nową wersję Virtue V10 z kabiną, stocznia poszerza zakres swojej oferty. Wynika to z obserwacji, że ludzie lubią szybką jazdę także na północnych szerokościach geograficznych, gdzie woda często „dopływa z góry”, a chłodna pogoda sprawia, że sezon jest krótszy niż w Morzu Śródziemnym. W porównaniu do pierwszego modelu V10, który zadebiutował na rynku, wersja kabinowa zyskała nowy, zoptymalizowany pod kątem ergonomii design. Każdy, kto pilotuje Virtue V10, uwielbia greckiego matematyka Euklidesa: liczy się tylko najkrótsza linia między dwoma punktami. Innymi słowy: w mgnieniu oka można osiągnąć prędkość ponad 50 węzłów, przy akompaniamencie dźwięcznego duetu dwóch 300-konnych silników na rufie. To sprawia, że wersja Virtue V10 (zarówno z otwartą, jak i zupełnie nową kabiną) należy do ekskluzywnego klubu. Na tej łodzi o masie zaledwie 3,1 tony działa moc 600 KM, a opatentowany kadłub Petestep przypomina procę. Na tej znakomicie zaprojektowanej łodzi możesz cieszyć się dobrym życiem. Chociaż linia między A i B może również przebiegać po krzywej, ponieważ dzięki podwodnemu kadłubowi Virtue V10 sunie jak po szynach.
Virtue, Hall 5/A45
ELEKTRYKI
Stickl E-njoy 800
Węgierska stocznia Stickl z dużym sukcesem buduje otwarte e-łodzie przeznaczone na śródlądowe drogi wodne. Ich najnowszy model Stickl E-njoy 800 łączy w sobie rygorystyczną wiedzę inżynieryjną dotyczącą podwodnego kadłuba z finezyjnymi liniami wolnej burty. Mając na celu zaspokojenie szerokich i zróżnicowanych możliwości motoryzacji, Stickl zaprojektował dwa kadłuby dla 8-metrowego półszybowca: jeden dla prędkości do 6 węzłów z małym silnikiem i jeden dla maksymalnej prędkości 27 węzłów z silnikiem 100 kW. Oba kadłuby jednostki zaprojektowano tak, aby zmniejszyć wagę i wodoodporność. Kokpit jest skierowany na prawą burtę, a pomiędzy rufą a dziobem otwiera się szeroka zejściówka po lewej stronie. Na szerokiej i otwartej rufie rozciągają się dwa leżaki, a na dziobie mieści się sześć leżaków ze stołem. Siedzenia można również przekształcić w strefę wypoczynkową. Pod pokładem jest miejsce na jedną kabinę z toaletami. Dwie lodówki, jedna na dziobie, jedna w kokpicie, gwarantują najwyższy poziom wygody – podobnie jak stery strumieniowe na dziobie i rufie.
Stickl, Hall 4/E04
Williams Electric EvoJet 70e
RIB może być prostym „koniem roboczym” – lub godnym dodatkiem do superjachtu. W swoich RIB-ach Williams kładzie nacisk nie tylko na szybkość i bezpieczeństwo, ale także na elegancję. Wraz z e-RIB Williams EvoJet 70e zapewnia zrównoważony rozwój. Trzy lata po wprowadzeniu na rynek ich najwyższej klasy łodzi EvoJet 70 firma prezentuje teraz wersję e-RIB. E- RIB zasilane są najlepszymi podzespołami. Akumulatory i silnik pochodzą z wyścigów Formuły E, Williams Advanced Engineering i spółki zależnej Mercedesa, YASA Motors. Na 7-metrowej łodzi zmieści się 13 osób i mnóstwo bagażu. Williams zwrócił szczególną uwagę na dużą ilość miejsca do przechowywania i łatwy dostęp do niego. RIB może poszczycić się inteligentnymi funkcjami: składane środkowe siedzenie rufowe ułatwia wsiadanie. T-top z włókna węglowego składa się, utrzymując wysokość pontonu na bardzo niskim poziomie, co oznacza, że EvoJet pasuje nawet do najniższych garaży jachtowych. Obrotowy wspornik steru umożliwia jazdę w pozycji siedzącej lub stojącej. Dzięki EvoJet 70e Williams potwierdza również swoją pozycję lidera w dziedzinie łodzi elektrycznych.
Williams, Hall 9/C04
RODZINNE JACHTY MOTOROWE
Cobra Campione 41 Coupé
Dzięki temu „kabrioletowi” poczujesz się doskonale chroniony na wodzie. Polski kunszt jachtowy i włoski design zostały połączone w Cobra Campione 41 o długości 12,80 m, aby stworzyć cudowną przestrzeń wewnątrz i niepowtarzalną sylwetkę na zewnątrz. Za projekt odpowiada Studio Ferragni Progetti, którego wyraziste linie zachwycają w każdym typie jednostki pływającej – od RIB-ów po superjachty. Cobra wprowadziła na rynek swoje modele Campione w 2024 roku. W przeciwieństwie do nowo zaprezentowanej wersji Fly, Coupé rezygnuje ze steru na flybridge. Dzięki zamkniętemu salonowi i sięgającemu daleko do tyłu dachowi zapewnia optymalną ochronę przed warunkami atmosferycznymi i jest polecana również do regionów, w których nie ma gwarantowanego nasłonecznienia. Opcjonalny szklany dach optymalnie wykorzystuje światło dzienne. Jednostka występuje w wersji dwu lub trzy kabinowej. Każda kabina ma osobną łazienkę. Mesa i kambuz są bezpośrednio połączone z rufą przez szerokie drzwi i bez schodów. Tworzy to przestronny główny salon, w którym nawet 10 osób może poczuć się jak w luksusowym apartamencie z tarasem z widokiem na morze.
Cobra, Hall 1/B30
Elling E4
Seria E zbudowana przez holenderską stocznię Elling prezentuje się klasycznie i solidnie. 15-metrowy model Elling E4 opiera się na tradycyjnych liniach. Kadłub z certyfikatem CE nie jest wykonany z GRP, ale z Kevlaru i jest zatem tak wytrzymały jak łódź ratunkowa. Z silnikami o mocy od 180 KM do 600 KM E4 nadaje się zarówno na śródlądowe drogi wodne, jak i na otwarte morze. Przy prędkości 18 węzłów jest cichszy w kokpicie niż w nowoczesnym samochodzie przy prędkości 100 km/h. Dzięki przesuwanemu lukowi w dachu kokpit otwiera się na słońce, podczas gdy światło dzienne zalewa dolny salon z okien sterówki. Drewniane okładziny dominują we wnętrzach, zgodnie z klasyczną sylwetką. Możesz wybierać między mahoniem, radosnym lub jesionem. Wbudowany telewizor panoramiczny można schować za dotknięciem przycisku. Zewnętrzny prysznic marynistyczny na tylnym pokładzie i moskitiery świadczą o tym, jak bardzo projektanci Ellinga skupiają się na uniwersalnej użyteczności swoich jachtów. E4 to opcja dla każdego kto szuka prawdziwego motorowego cruisera.
Elling, Hall 1/B18
YOT 41
Francuska Grupa Catana może pochwalić się ponad 40-letnim doświadczeniem w produkcji katamaranów wycieczkowych. Ich Power-Cat YOT 41 w pełni wykorzystuje tę wiedzę. Specjalnie wygięte kadłuby zapewniają większe prędkości pomimo zwiększonej stabilności, a układ pokładu z wysokimi burtami i przestronnym pokładem rufowym łączy bezpieczeństwo z luksusowym komfortem. Po otwarciu dwóch skrzydeł bocznych obszar kokpitu rozciąga się na imponujące 25 mkw. Dwie ławki ze stolikami w części wypoczynkowej można przekształcić w duże leżaki. Kabiny dwóch właścicieli są wyposażone w ekskluzywne łazienki. Indywidualne życzenia mogą zostać spełnione dzięki funkcji „Made to Measure”. Ta niestandardowa oferta obejmuje 20 opcji konfiguracji. Dwa silniki zaburtowe o mocy 300 KM rozpędzają katamaran do 37 węzłów. Przy stałej prędkości 23 węzłów wielokadłubowiec może pokonać do 230 mil morskich na raz. Tak jak przestronna jest przestrzeń na pokładzie, tak samo odważny jest zarys katamaranu.
YOT, Hall 5/C19
NAPRAWDĘ DUŻE ŁÓDKI
Cranchi Sessantadue 62 Fly
Cranchi Sessantadue 62 już na pierwszy rzut oka rzuca się w oczy, dzięki smukłym nadbudówkom, imponującemu dachowi w kształcie litery T nad mostkiem i pionowemu dziobowi. Ekskluzywne wrażenie potwierdzają detale. Wyposażony w szklane drzwi i okładziny z drewna tekowego, salon i pokład rufowy łączą się, tworząc wykwintną strefę werandy. Pod pokładem cztery kabiny z łazienkami mogą pomieścić siedem osób. Obok tylnej kabiny z oddzielnym przejściem znajduje się garaż na pontony i sprzęty do zabawy na wodzie. Na rufie i dziobie oraz na flybridge jest miejsce dla maksymalnie 16 osób. Dwa Volvo Penta D13 IPS 1350 o mocy 1000 KM każdy rozpędzają 20-metrowy jacht do maksymalnej prędkości 28,8 węzła. Dzięki wydłużonej linii wodnej 38-tonowa łódź wygląda jak potężny drapieżnik gotowy do skoku. Wprowadzając na rynek najmniejszy model z serii Sessenta, luksusowa stocznia Cranchi znów zrobiła furorę. Nawiasem mówiąc, „Sessantadue” oznacza po prostu 62.
Cranchi, Hall 6/A05…A21
Nimbus 495 Fly
Dzięki Nimbusowi 495 Fly szwedzka stocznia wkroczyła w segment luksusowy. Na pierwszy rzut oka płaska sylwetka Nimbus 495 Fly, tak dobrze znana tej stoczni, wygląda jak dalszy rozwój dobrze znanej serii krążowników Coupé. Jednak ten jacht z 44-stopowym kadłubem gra w innej lidze. Podczas niemieckiej premiery firma Nimbus Boats po raz pierwszy zaprezentuje okna wbudowane w kadłub – jak to jest w zwyczaju w niemal wszystkich dzisiejszych stoczniach. Zastosowano tu sprawdzone elementy cruisera Coupé: dobrą dostępność pokładów bocznych, spiżarnię jako „epicentrum” życia na pokładzie oraz najwyższy komfort pasażerów dzięki wyposażeniu „hygge” („hygge” to cecha przytulności i wygodnej atmosfery, która wywołuje poczucie zadowolenia i dobrego samopoczucia). Skandynawski design jest znakiem rozpoznawczym marki i jest również wszechobecny w Nimbus 495 Fly. Łódź wyposażona jest w silniki Volvo Penta D6 o mocy 480 KM każdy w układzie IPS 650. Na rufie, tuż pod platformą pływacką, w kadłub wbudowano miękkie tunele. PS zapewnia szybsze przyspieszenie w porównaniu z napędem wałowym, wyższą prędkość maksymalną i szczególnie dobrą przyczepność śruby napędowej, nie zapominając o mniejszym promieniu skrętu. Mimo, że Nimbus 495 Fly jest dużą łodzią, bardzo łatwo wchodzi w ciasne zakręty, zdecydowanie przyjemniej jest operować joystickiem niż kierownicą i manetką gazu. Maksymalna prędkość wynosi 28,6 węzłów i 3830 obr./min. Planowana jest wersja explorer z większym zasięgiem i napędem hybrydowym
Nimbus, Hall 4/A56…A62
SUPER ŁODZIE & RIBY
Frauscher x Porsche 850 Fantom
Dwie firmy, które idealnie do siebie pasują, stosując najwyższe wymagania w zakresie jakości i innowacyjności, to austriacki szkutnik Frauscher i szwabski producent samochodów Porsche. Dlatego – według niektórych – to była tylko kwestia czasu, aby ich inżynierowie połączyli siły w ramach swojego pierwszego wspólnego projektu. Efektem ich współpracy była łódź elektryczna stanowiąca klasę samą w sobie – charakteryzująca się niesamowitą siłą pociągową i limitowana do ekskluzywnej edycji 25 łodzi. Podstawą jest sprawdzony model Fantom firmy Frauscher, natomiast napęd pochodzi z Porsche Macan. W roku 2025 ta współpraca wejdzie w drugą rundę: po otwartym daycruiserze 850 Fantom Air pojawi się Frauscher x Porsche 850 Fantom – klasyczny „runabout”, czyli łódź z zamkniętym pokładem dziobowym i kabiną. Nowa łódź sportowa ma również całkowicie elektryczny napęd Porsche Macan Turbo. i e-statki o długości 8,67 m i szerokości 2,49 m zdobywają punkty za imponujące przyspieszenie, sportową siłę pociągową, doskonałe osiągi, ponadczasowy design i luksusowe wyposażenie. Wszystkie te atrybuty dotyczą również Porsche Macan, który został wprowadzony na rynek z aspiracją do bycia najbardziej sportowym modelem w swoim segmencie. W pierwszy weekend boot Düsseldorf 2025 odbędzie się światowa premiera.
Frauscher, Hall 5/C21
Nordkapp Coupe 780
Norweska stocznia Nordkapp specjalizuje się w szybkich łodziach podmiejskich z zamkniętymi sterówkami lub bez. Dzięki Nordkapp Coupe 780 Norwegowie uzupełniają teraz swoją serię sterówek o mniejszą łódź. Łódź o długości 7,80 m jest minimalistyczna i równocześnie wysokiej jakości. Kokpit jest wyposażony w panoramiczne okna i amortyzujące zawieszenie siedzeń. Sterówka może być wentylowana latem dzięki przesuwanym drzwiom w kierunku rufy, składanym drzwiom skierowanym w stronę dziobu i składanemu dachowi. Zasłony filtrują światło słoneczne. Wszystkie ławki można złożyć. Dziób, chroniony przez wysoką wolną burtę, zapewnia bezpieczną i dużą przestrzeń do przechowywania. Łódź jest napędzana silnikiem zaburtowym Mercury o mocy do 300 KM. Coupe 780 jest dziełem projektanta wewnętrznego Nordkapp, Espena Thorupa, który od około 30 lat projektuje wielokrotnie nagradzane modele Nordkapp. Funkcjonalność jest dla niego najważniejsza – co prowadzi do takich niepowtarzalnych łodzi jak Coupe 780.
Nordkapp, Hall 4/D04
Schaefer V44
Brazylijska stocznia Schaefer Yachts od dziesięcioleci myśli ambitnie. Ich luksusowe modele mierzą do 25 m długości. Z 13,60 metrami Schaefer V44 plasuje się na kompaktowym końcu ich oferty. Pomimo bezkompromisowego kształtu litery V, mogą na niej spać cztery osoby. Natomiast w ciągu dnia dzięki 2,40-metrowym balkonom hydraulicznym jest miejsce nawet dla 14 osób. Kokpit i platforma rufowa znajdują się na jednym poziomie. poprzez wysoką wolną burtę wyposażoną w relingi ze stali nierdzewnej. Jeśli chodzi o napęd, można wybrać napędy rufowe lub potrójne silniki zaburtowe. Za bogato wyposażoną konsolą środkową z fotelem kierowcy i podwójną kanapą znajduje się kuchnia zabezpieczona dachem w kształcie litery T. Rozsuwany dach zachęca gości do gotowania na świeżym powietrzu. Schaefer V44 tworzy eleganckie, stylowe akcenty, jakich można oczekiwać od projektanta Marcio Schaefera.
Schaefer, Hall 1/B06
Sterk 31 Sport / Supersport
Szybki weekendowy jacht, który był wielkim zaskoczeniem na przedostatnich targach w Düsseldorfie, teraz „wyprodukował potomstwo”. Dwie nowe wersje Sterka 31, finalisty kilku międzynarodowych zawodów łodzi, przypłyną na Ren w styczniu 2025 r. Światowe premiery Sterk 31 Supersport i Sterk 31 Sport wynoszą na wyższy poziom niezrównane osiągi tego niemiecko-hiszpańskiego joint venture. W końcu – i według relacji stoczni – maksymalna prędkość superszybkiej łodzi wyprodukowanej w Niemczech wynosi 112 km/h. Wyrafinowanym designem Carlosa Vidala z Majorki można cieszyć się także przy niższych obrotach – podczas pływania lub weekendowych rejsów, na które dostępna jest przestronna kabina. Nowy „model standardowy” Sterk 31 Sport w dalszym ciągu osiąga zapierającą dech w piersiach prędkość 88 km/h, co przekłada się na ponad 50 węzłów. Dzięki dostosowanemu wyposażeniu i zredukowanym systemom elektronicznym wersja sportowa może pochwalić się bardzo dobrym „stosunkiem ceny do przyjemności” i oznacza wejście do klasy supersportowej. W testach praktycznych łódź wyposażona w silniki Yamaha była zawsze łatwa i bezpieczna w obsłudze.
Sterk, Hall 4/B21
Williams SportJet 460
Nawet coś dobrego można jeszcze udoskonalić. Zgodnie z tą maksymą brytyjscy konstruktorzy zoptymalizowali Williams Sportjet 460. RIB o długości 4,60 m przeszedł gruntowny lifting pod względem ergonomii i estetyki. Przy maksymalnej prędkości 48 węzłów odchylane podnóżki ławki rufowej zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Dzięki technologii iDF układ napędowy odrzutowy można utrzymać w czystości od osadów za pomocą zdalnego sterowania. Rozszerzona platforma rufowa ułatwia wejście na pokład. Zmniejszone wymiary łodzi dla jachtów 25-metrowych wymagają od projektantów pomysłowości. Obrotowe oparcie na siedzeniu kierowcy oferuje miłośnikom słońca więcej miejsca do wypoczynku na kotwicy. Powietrze z dziobu można spuścić jednym naciśnięciem przycisku, aby zminimalizować wymiary magazynowe RIB-a. A ogranicznik mocy zapewnia, że nawet nowicjusze w tej łodzi motorowej poczują się swobodnie. Harmonijne połączenie kolorów beżu i jasnej szarości jest równie świeże, co wykwintne. Sportjet 460 świetnie prezentuje się na każdym jachcie.
Williams, Halle/9C04
Bilety wstępu na targi online dostępne są w Ticketshop
Bilet dla odwiedzających targi, który już zapewnia wstęp na targi i do poczekalni dla odwiedzających targi od 9.30 rano, jest dostępny za 26,00 € online. Wszystkie szczegóły dotyczące podróży samochodem, samolotem lub pociągiem, a także biletu Düsseldorf znajdują się na stronie. https://www.boot.de/de/Besuchen/Vorbereitung/Anreise. Dla odwiedzających B2C najtańszy bilet wstępu dostępny jest za pośrednictwem członkostwa boot.club i kosztuje 19,00 €; jest ważny przez dwa dni targowe. Dzieci w wieku do 12 lat włącznie mogą odwiedzić boot z rodzicami bez biletów. https://www.boot.de/de/Besuchen/Tickets_Gutscheine
Największe na świecie targi żeglarskie i sportów wodnych We love water!
Z ponad 200 000 odwiedzających z ponad 100 krajów i ponad 1500 wystawców na 220 000 metrów kwadratowych w halach od 1 do 17, boot Düsseldorf od 18 do 26 stycznia 2025 r. będą największymi na świecie targami żeglarstwa i sportów wodnych. Zarówno miłośnicy jachtów, jak i entuzjaści motorówek znajdą tutaj kompleksową ofertę łodzi dla początkujących, pontonów, superłodzi lub luksusowych jachtów. Targi prezentują również odpowiedni sprzęt do popularnych sportów wodnych, takich jak nurkowanie, surfing, kitesurfing, stand-up paddling, skimboarding lub kajakarstwo. Atrakcyjne programy sceniczne z udziałem gwiazd sceny, aktualne trendy i wysokiej klasy mieszanka warsztatów i zajęć dołączonych zarówno dla sportowców rekreacyjnych, jak i ekspertów sprawiają, że te targi są wyjątkowe na całym świecie. Ale boot 2025 skupi się również na ochronie morskiej i innowacyjnych, zrównoważonych technologiach. Współpracując z Europejskim Przemysłem Żeglarskim (EBI), Blue Innovation Dock zaoferuje wyjątkową formę dialogu z ekspertami ze świata polityki, biznesu, technologii i mediów w hali 10.